fbpx
Oczki Fotografia

O nas

Asia

Głównodowodząca naszym Oczkowym zespołem. 🙂

Jestem introwertyczką oraz WWO, natura to mój drugi dom. W życiu, jak i w fotografii podążam za intuicją.

Kocham fotografować w zasadzie od zawsze. Pierwszy aparat dostałam na I komunię świętą, ale nie sądziłam wtedy, że fotografia tak bardzo zakręci mi w głowie. Od zawsze fascynowały mnie zachody słońca i to właśnie te piękne zachody fotografowałam przez wiele lat. Jednak moja prawdziwa przygoda z fotografią zaczęła się na studiach, gdy dostałam lustrzankę od mojego Taty. To właśnie wtedy zaczęłam powoli odkrywać, na czym tak naprawdę polega fotografia najpierw od strony technicznej, a później emocjonalnej. Zrozumiałam, że nikt nie jest w stanie przekazać mojego sposobu widzenia świata lepiej niż ja sama, a aparat jest tylko narzędziem – pośrednikiem tego wszystkiego. To wszystko tak bardzo mnie wciągnęło, że od tamtej pory nie wyobrażam sobie mojego życia bez fotografii.


A poza fotografią… Moją pasją od kilku lat jest również zumba. Kocham zatapiać się w muzyce, często śpiewam w domu, uwielbiam angielski i hiszpański, gotowanie i pieczenie sprawia mi radość. Uwielbiam również codzienne spacery z naszym psem. I zapomniałabym o najważniejszym… Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy!

Łukasz (Oczko)

Optymizm to moje drugie imię. Wierzę, że dobry plan to więcej niż połowa sukcesu.

Kiedy myślę o fotografii, to czuję, że jest ona zapisana w moich genach. Mój Dziadek fotografował i słyszałem, że wywoływał swoje zdjęcia w łazience, jednak nigdy nie miałem okazji tego zobaczyć. Gdy miałem 6 lat, razem z Mamą pojechaliśmy na wędrówkę w Sudety z dziadka Zenitem i … to jedyna rzecz, jaką pamiętam z tej wyprawy. W gimnazjum ze swoich oszczędności kupiłem swój pierwszy kompaktowy aparat i zostałem klasowym fotografem. W szkole średniej zapomniałem o fotograficznym hobby, ale na studiach spotkałem Dziewczynę, która miała lustrzankę i przypomniała mi o tej pasji. Po dwóch latach pożyczania od niej aparatu kupiłem moją własną lustrzankę, a 3 lata później ta dziewczyna została moją Żoną i teraz razem fotografujemy. 🙂

W fotografii pasjonuje mnie to, że można zamrozić chwilę i zatrzymać emocje w kadrze. Jako człowiek nie możesz być wszędzie – to po prostu niemożliwe. Ale dobry fotograf może sprawić, że poczujesz się jakbyś tam był/a lub wrócisz do emocji, jakie czułeś/aś w tym wyjątkowym momencie.

A poza fotografią… Interesuje mnie produktywność osobista i finanse. Jestem gadżeciarzem i jeśli bym mógł, to wykupiłbym cały sklep fotograficzny. Uwielbiam góry i najchętniej zaszyłbym się w Bieszczadach na nieco dłużej. W wolnym czasie biegam ultramaratony albo jeżdżę na rowerze.

Oczki fotografia, czyli My

Fot. Patrycja Kornas, Studio Powroty

Poznaliśmy się prawie 10 lat temu dzięki naszym znajomym. Nasze pasje zbliżyły nas do siebie i sprawiły, że w 2015 roku założyliśmy nasze pierwsze miejsce w sieci, bloga podróżniczego . To miejsce, z którego jesteśmy szczególnie dumni, bo dzięki niemu bardzo się rozwinęliśmy. Odbyliśmy kilkanaście podróży po Polsce i za granicą, kilkadziesiąt wędrówek, a wszystkie miejsca i ludzi, z którymi byliśmy i których spotykaliśmy, uwiecznialiśmy na fotografiach. Nasza fotografia zmieniała się wraz z nami, przybierała różne formy, ewoluowała od podróży do podróży, a my ciągle chcieliśmy uchwycić więcej, pokazać świat lepiej, ciekawiej!

I tak właśnie stworzyliśmy kolejne miejsce, w którym chcemy pokazywać Was, Wasze emocje, Wasz świat zamknięty w fotografiach. ❤️